You are here:

Často kaldené otázky

FAQ

Často kladené otázky a odpovědi na ně

 

Bude tlmič mimo osu hlavne
V lepšom prípade dôjde k vychýleniu strely a zhoršeniu presnosti, strela v terči môže dopadať aj na “placato”


Zbraň mi spadne na tlmič

Ak dôjde k deformovaniu tlmiča (na to je potrebná naozaj veľká sila), je nutné doniesť tlmič do servisu na kontrolu. Kontrolu, ktorú si môžete urobiť doma, je vložiť do hlavne, na ktoré je nasunutý tlmič, nasunúť rovný drôt s menším priemerom, ako je priemer strely, a vizuálnou kontrolou, overiť či tento drôt, ktorý prechádza celou dĺžkou hlavne, sa nikde neopiera o tlmič alebo o akúkoľvek jeho prepážku.


Dostanú sa do tlmiča nečistoty
postupujte s čistením podľa návodu od výrobcu

 

 

 

Záleží na použitom strelive a tlmiči. Pocitovo možno povedať, že sa jedná o 50% hluku ako pri výstrele bez tlmiča. Pri použití subsonic streliva môže byť všetko dotiahnuté do takého stavu, že nie je počuť naozaj nič, okrem zvuku, kedy úderník zasiahne zápalku (hlavne u malorážkových zbraní).

 

 

Žádný. Nie je rozdiel v konštrukcii ani vo funkcii – iba iný názov pre rovnaké zariadenie.

 

Curabitur sagittis hendrerit ante. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Nunc dapibus tortor vel mi dapibus sollicitudin. Duis ante orci, molestie vitae vehicula venenatis, tincidunt ac pede.

Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Sed convallis magna eu sem. Vestibulum erat nulla, ullamcorper nec, rutrum non, nonummy ac, erat. Curabitur bibendum justo non orci. Mauris metus.

Duis sapien nunc, commodo et, interdum suscipit, sollicitudin et, dolor. Nulla quis diam. Mauris dictum facilisis augue. Pellentesque arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Aliquam ante. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Nunc auctor. Aliquam erat volutpat.

Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat. Nulla est.

 

Všetko záleží na použitom strelive, kalibru a materiáli tlmiča, všeobecne sa jedná o životnosť v rádoch tisícov výstrelov.

 

 

Čistění by mělo probíhat vždy po 50-200 výstreloch podľa použitého streliva a tlmiča. Špeciálnymi prípravkami na tento účel, nebo přípravky, kterými standardně čistíte hlaveň zrbaně, které tlumič nepoškodí.

 

 

Všetko záleží na priemere strely, napríklad rovnaký tlmič možno použiť pre kalibru 308W a 30-06 SPR. S tlumičem určeným pro .300 Win. Mag.  lze střílet i .308 Win., nebo 6,5 Creedmoor.

Naopak nelze použít střelivo .300 Win. Mag. na tlumiči určeném pro 6,5 Creedmoor.

 

Lajcky řečeno, že tlumič určený pro větší řáži lze použít i pro tlumiče ráže nižší (nedosáhnete tak ale maximálního možného útumu – tlumiče jsou vždy konstruovné pro určité ráže, kde mají nejvtší možnou účinnost). Naopak nelze střílet velké ráže přes tumiče určené pro řáže menší. 

 

U všech tlumičů v naší nabídce platí, že ráže uvedená v názvu, nebo popisu tlumiče je vždy ta největší možná.

 

 

Mezi nejdůležitější součást péče o tlumič je jej vždy po střelbě sundat z hlavně zbraně, rozebrat jej a odložit do dobře větrané místnosti aby se v tlumiči nezdržovala kondenzovaná vlhkost, která tlumič zničí. Pokud tlumič nelze rozebrat položte jej alespoň naležato, tak aby skrz něj mohl vzduch proudit. 

V případě, že je tlumič rozebíratelný je potřeba jej pokaždé rozebrat, a starat se o závit tlumiče. V případě, že se o závit tlumiče nebude starat tlumič se “zapeče” a už jej nerozšroubujete ani hrubou silou.

FAQ

Zeptejte se